ANDIM ADINI DiNDi HiCRANIM

selma_ok

Acemi Üye
Silver
Andim Adini Dindi Hicranim

]Selam sana ey Sevgili? Andim adini hicranim dindi. Mekan edindim hicret sehrini, arzumanim kesildi. Gayreti yetisti vasfinin kalbim en içinden delindi. Yalin kiskançliklari biraktim kapisinda evinin. Ifratlari birakip geldim esrarina ermek için muhabbetinin?

Selam sana ey Nebi? Andim adini ilhamin yetti. Sonu gelmedi hecelerin? Ki, o hecelere semail-i serifin erdi. Andikça adini açildi goncasi gülün? Selamima sesin yetisti. Kurakliklari dindi tenimin?

Selam sana ey asik-i dildade? Andim adini yilginliGim bitti. Toplandi ruhlari asiklarin, karanliklar delirdi. Gece nuru saklar içinde?Günes çeker perdesini simsiyah gözlerine? Andim adini yildizlar gülümsedi. Yetisti ensarin yardim eli muhacirin hasretliGine? Cihan, pesinden gidilesi yer deGildi ashabinin gözünde?

Selam sana ey askin ilk ve son hecesi? Andim adini açildi mabedinin kapisi. Ve girdim o kapidan içeri?

Hani Zeyd oGlu Abdullah?in cani sikilmisti. ?Niçin bu kadar hüzünlü olduGunu sormustun? ona? O da sana, ?bu dünyadayken senden uzak kalinca içimizi kasvet kapliyor. Ancak yanibasinda ferahliyoruz.? demisti. ?Ahirette ne olacak halimiz. Sonsuz bir hayatta sensiz kalmaya nasil güç yetireceGiz..? diye iç geçirmisti. Sen de basini eGmis, ahirette arkadaslarindan ayri düsmek ihtimaliyle tedirgin olmustun. Çok geçmeden Cebrail gelmisti yanina? Seni ve neslini müjdelemisti. ?Kim Allah?a ve elçisine itaat ederse iste onlar, Allah?in nimet verdiGi peygamberler, siddiklar, sehitler ve salihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaslardir.?vahyiyle karsilik vermisti Cebrail? simdi hüsranda deGilsek eGer, sevdiGimizden ayrilmayacak olmanin ümidinde olduGumuzdandir. Ruha yerlestirilen bu isiGa yetisemedi hiçbir karanlik?

Çare sendedir Efendim. Sana muhtaçtir katresi yaGmurlarin. Ebcedi kaybolmus hesaplarin azatlisiyiz. Yarilirken gökyüzü, sebebim sensin Efendim. Hiç bilmediGimiz yerlere savururken günahlarin rüzgari, bir med cezirle yaklastir bizi sahiline?

Selam sana ey Sevgililer Sevgilisi?Andim adini affin yetisti. Giydim hirkasini ates-i askin, canima füsunun deGdi. Nigar beldelerden geçtim efendim. Andim adini özge canin temasasina erdim. Mestanesi oldum muhabbetinin. Ilminden faydalanmayi nasip etsin diye Rabbim, isildayan nurunla sereflenmek istedim?

Biliyorum ki sen, mebdeisin aydinliklarin?Bereketin ta kendisisin sen?Tabilerin arasinda olmak istedik. Hayra sevkeden, kendisinden sonra peygamber gelmeyecek olan sevgili? Itaati emredensin, kameri aylarin bitmeyen günüsün sen?

Selam sana ey sah-i Resul?

Selam sana ey güzeller güzeli?

Selam sana ey nur-u hüda?

Andim adini, denizlere vaadin yazildi. Andim adini, dindi hicranim.

Ziyaretçilerden Sorular

Cevaplar
0
Görüntüleme
64
2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
251
Ayşe Hatun