CEVAPLANDI Aldatıldım

İyi günler hocam eşim beni 2 senedir aldatıyor ben bunun farkındaydım ama hep inkar etti en son 1 bucuk ay önce telefonunda mesajını yakaladım ve herseyi itiraf etti dul bi kadına imam nikahı kıymış kendimi cok kötü hissediyorum kimseyle paylaşamıyorum yemeden içmeden kezildim beni sevdigni söylüyor ama o kadını da bırakamıyor cünkü ona 1 talak hakkı vermiş bunu duyunca daha kötü oldum şimdi hocam sorum şu eşim o kadını boşamak istiyor ama kadın istemiyor boşanma nasıl gerceklecebilir hocam o kadın eşimin hayatında olduğu sürece bizim evliğlimiz tehlikede cünkü ben eşimi af ettim

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Öncelikle hoşgeldiniz. Talihsiz bir olay yaşamışsınız. Allah kimsenin başına böyle bir hadise yaşatmasın.
Değerli kardeşim siz hem resmi hemde imam nikahlı eşisiniz.
İmam nikahı “boş ol” 3 defa söylenmesi ile islam dinimizce düşmektedir. Resmi nikah ise hukuk süreci ile tamamlanır. İmam nilahında talak verilmişse nikah akdi verilmek zorundadır. İmam nikahlı kişiler, söz verilen akdi vermezse resmi nikah olmadığı için hukuki bir süreç günümüzde başlatılamıyor. Kadınlar ve erkekler bu gibi zor durumda kalmamaları için resmi nikahsız imam nikahı kıyılamıyor. Ama malesef gayri resmi olarak imam nikahlarını gizli kıydıranlar da olabiliyor. Ki bu durumda (gizli olan) zinadam farksız sayılmamaktadır.

Bir kişinin ayrılmak istemesi, diğerinin istememesi söz konusu olamaz. İlla karşılıklı anlaşıp ayrılması gerekiyor düşüncesi doğru değil. Nikah akdi talak da bu yüzden var. Olası anlaşamama, ayrılma gibi durumlarda kadının bu haklardan islam dinimizce yararlanması demektir. Uygulanırsa sevabı vardır. Uygulanmaması da caiz değildir.

Siz affetmişsiniz, eşiniz de sizin büyük fedakarlığınızı, yuvanızı dağıtmamanız için gösterdiğiniz üzücü hadise karşısında gayretinizin farkında olması gerekir. Ve inşallah oda hatalarının farkında olur.

Allah sabrlar versin. Allah size güç, kuvvet versin.

Ziyaretçilerden Sorular

• Cevaplanmamış Konu
SORU Kader
Cevaplar
0
Görüntüleme
45
M
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme