• Teşrik tekbiri getirmeyi unutmayınız

70.000 Defa Lailaheilallah Deyince

m_e_r_v_e

Acemi Üye
Silver
aro kardeşim inşallah gayret edicez.
Rabbim okunan tevhidlerden alınan sevabı inşallah size de verir...
Selam ve dua ile.allaha emanet olun!...

Bilemiyorum...
Okuduklarimin sevabini hediye kabilinden muhataplarima arzetme ameliyesinden pek anlamam... Rasülüllah'in hayatinda da sahitligine raslamadim... Ama kelime-i tevhid cekilir... Allah lafzi lisanen dillnedirilebilir... vs... iyi seylerdir... Kula salih amel mesabesindedir...
Ben bir arkadasla konusurken, arkadas söyle dedi...
Ben dedi Kur'an'dan, tevhid'den vs... aldigim sevaplari muhataplarima hep hediye ediyorum...
Ben de dedim ki, yarin sen ne yapacaksin... Sen de hic bir sey kalmiyor... O zaman bir ürktü... Hafif bir titredi... Ne oldugunu da anlayamadi... Dedi kalmaz mi? Kalir ama sen hediye ediyorsun sevabinin tamamini dedim... Hem hediye edeceksin hem de ya birazini bana ver diyeceksin hos degil dedim... Ama adamin halinden gülmemek icin kendimi zor zapdettim...
Suraya gelecem...
Müslüman duasinda kendini de unutmaz... Ölenlerini de unutmaz... Allah amellerimizin sevaplarina karsilik ölenlerimizi affetmeyecek... Onlar adina yapacagimiz tertemiz, samimi dualarimiza karsilik affeden olacaktir insallah ki Peygamber'in metodu da bu idi...
Neden bizler de böyle garaiplikler olur anlamadim...
Öyleleri var ki, kildigi namazin sevabinin tamamini muhataplarina hediye ediyor... Olmaz da... Eger olursa, o insan yarin ne yapacak, merakimdir...
Selamlarimla...

bak güzel kardeşim
senin niyetin ne bilmiyorum ama bırak o zaman biz cahil kalalım sende akıllı...

YÜCE RABBİMİZ insanoğlu tevhid getirir ama ne yazık ki onun bi kere deyişinde gökten yere kadar sevap aldıklarını bilmeden çekerler...

Biz sevdiklerimize çekerken sevabını bizde alıyoruz güzel kardeşim
lütfen bu tür konularımıza kafadan şeyler yazıp
milletin kafanı karıştırmayın...
Aşağıda az bi bilgi var ama daha fazlasını öğrenmek o kadar zor değil biraz araştırsan bulursun
Bide EFENDİMİZİN(sav) hayatında bunlarla ilgili birşey dediğine rastlamadım diyorsun
okuyup araştırmasan tabi bişey bilmezsin ama inan bununla ilgili hadis-i şerifler çok var....
aşağıdakilerin bizzat hepsi onun dedikleri...

Bir Hadis-i Şerifte: “(Lâilâheillallah) kelimesi
kıyamette tartılmaz. Her iyi amel tartılır da
bu tartılmaz. Çünkü karşılığında bunu tartacak hiç bir şey bulunmaz. O sebepten her şeyden ağır basar.”[29] buyurulmuştur.

Resulullah (SAV) Efendimiz bize hutbelerinde buyurdu ki: “Her kim başka bir şey karıştırmaksızın (Lâilâheillallah) ile gelirse
ona cennet vacip olur.” Bunun üzerine İmam-ı Ali (RA) Hz.leri ayağa kalktı: “Anam babam sana feda olsun! Başkasını karıştırmamak tabirini bizlere açıklar mısın
Ey Allah'ın (CC) Resulü (SAV)?” diye sordu. Resul-ü Ekrem (SAV) Efendimiz cevaben buyurduki: “Dünyayı isteyerek ve ona tabi olarak muhabbet etmektir. Çünkü bir kavim vardır ki
Peygamberlerin sözlerini söylerler. Fakat amelleri kebabire (zorba) amelidir. Binaenaleyh
her kim ki (Lâilâheillallah) ile gelir de onda bu sakıncalardan biri bulunmazsa
ona cennet vacip olur.”[30]

“(Lâilâheillallah) ehli ile düşmanlıktan sakınınız. Çünkü Allah-u Teala (CC) Hz.leri’nin umumi velayeti (muhafazası) altındadırlar. Ve onlar Evliyaullah’tır (RA). Arz dolusu günahlarla gelseler de
Allah (CC) Hz.leri’ne şirk etmedikleri sürece Allah (CC) Hz.leri onların günahlarını affeder
onun kadar mağfiretle karşılar. Veliliği sabit olanla muhasebe haram olur.”[31]
Kalbde zikir
müridler (Allah'ı (CC) murad edenler)'in kılıncıdır. Onunla düşmanlarını öldürürler ve kendilerine gelecek afetleri def ederler. Zira
bela kulu yakalar da o kul kalbi ile Allah’a (CC) dönerse
derhal ona gelen her hoşa gitmeyecek şeyler yön değiştirir. Bir kalbde zikir yerleşirse
ona yaklaşan şeytan sarsılır
sa’raya tutulur. Başına diğer şeytanlar toplanıp da: “Buna ne olmuş?” diye sorarlar. O zaman derler ki: “Buna insan dokunmuş.”
Yine bir Hadis-i Şerifte Hz. Resul (SAV) Efendimiz şöyle buyuruluyor: “Bir melaike görevi icabı bir kişinin azalarını yarıp hayırlı bir amel aradı
hiç bulamadı. Sonra kalbini aradı
orada da bulamadı. Sonra sakalını çekti ve damağının bir tarafına yapışmış (Lâilâheillallah) der buldu. Bu yüzden o kul mağfiret olundu.”
Rivayete göre 70.000 kere Kelime-i Tevhid okuyanı Allah (CC) cehennemden korur
azad eder.
Sahabe'den (RA) rivayet edilmiştir: “Her kim kalbinden halisen (Lâilâheillallah) derse
onu tazim ile medhederse
yani çekerse
büyük günahlarından 4000 günahı mağfiret olunur.”
Zikrin daha başka hassalarının izahına devam olunmuştur. Kelime-i Tevhid'in
Tevhid'i söyleyen kişi için zikrettiğimiz şekilde zikrine devam eden kimseye maddi manevi
dünyevi ve uhrevi çok fayda ve azim menfaatleri hasıl olur.

Peygamber (SAV) Efendimiz bir Hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur: “Tesbih çekerken
tekbir getirirken
(Lâilâheillallah) derken yahutta (Elhamdülillah) derken ölen kimse kıyamet gününde bunları söyleyerek dirilecektir. Kim de gaflet içinde ölürse
o gaflet üzerinde diriltilir. Onun için uyurken kendinizi zikre alıştırın.”[37]
Nebiler Nebisi (SAV) Efendimiz Buyuruyor: “En faziletli
en değerli Zikir (Lâilâheillallah) kelimesidir. Yani (Lâilâheillallah) diyerek Kelime-i Tevhid çekmek
Cenab-ı Hakk’a (CC) yapılan ibadetlerin en makbulü
en üstünüdür.”[38]

Nuh (AS) oğluna şu vasiyeti yapmıştır: “Ey oğulcuğum. Sana (Lâilâheillallah) demeni tavsiye (vasiyet) ediyorum. Çünkü (Lâilâheillallah) terazinin bir gözüne (kefesin) gökler ve yerler diğer gözüne (kefesine) konsa (Lâilâheillallah) onlardan ağır basar.”[55]

Affet Ya Rabb...
Aciklamaniz icin tesekkürlerimi zat-i alilerinize iletirim, insallah kabül buyurursunuz...
Dikkat ederseniz "ayni dili" konusuyoruz... Ayni gayeyi paylasiyoruz... Ve ayni seyleri ifade ediyoruz... Hic bir fark yok... Sagolasiniz...
"Senin niyyetin ne (dir)...?" sözünüz icin kalben üzüldügümü de ifade ederim...
Sizlerin bir Müslüman olarak niyyeti ne ise benimki de odur efendim...
Siz uzun uzun yapmis oldugunuz aciklamanizda, Peygamberin fiili örneginden; "Okuduklarinin, ibadetlerinin sevabini bagislamis"tir hükmünü onaylayan bir söz cikmamistir...
Bizim kelamimiz da ayni idi..
Ben söyleyince yanlis... Siz ifade edince dogru mu oluyor, saygida kusur etmedigim kardesim...
Birbirimizi üzmeyelim...
Selamlar...

canımdan öte canını sevdiğim kardeşim
birbirimizi üzmeye değmez tabi ama sizin yaptığınıza üzülüyoruz
niyetin ne dedim çünkü nice insanlar var akılları karıştırıyorlar

belki inanmaz doğru bulmazsınız bu tür ibadetleri ama kalkıp sayfada yaptığınız yanlış doğru bulmuyorum diyerek yüze vurmamalısınız
en azından bunun yerine şunu deseydiniz ben pek uygun bulmam ama inşallah yanılıyorumdur da RABBİM kabul edip affeder merhamet eder sevdiklerimizi
o zaman benden tepki almazdınız daha iyi anlaşırdık
olmuşsa bana kırgınlığınız özür dilerim ve hakkınızı helal edin kardeşim

Muhterem Kardesim...
Ibadetlere... Tevhid'e... Zikre... Allah'i her an hatirda tutmaya... Peygamber'e salat ve selam getirmeye... vs.. vs...
Bunlara karsi cikmak dogru olur mu?? Bunlar sevap olan, salih amel olan güzel fiillerdir...
Ben, Allah'in Rasülü'nden: "Ibadetlerden aldigi sevabi muhataplarina bagisladigini" duymadim, görmedim, okumadim dedim...
Allah'in Rasülü'nün dualari, kabir ziyaretleri ortadadir...
Muhataplarinin affi icin direk duada bulunmuslardir...
Örnek: "Rabb'im ölenlerimize rahmet eyle. Onlari bagisla. Onlari affeyle..." gibi...
Sevgili güzel kardesim, verilen mesajlarin tarafimizdan cok iyi okunmasi ve anlasilmasi gerekli...
Bana sitem ettiginiz halde, benim ifade edeceklerimi sizler ifade buyurmussunuz... Ne kadar güzel... Güzel olmayan sey, ne demek istenileni anlamama hususudur... Bu hadise zaman zaman benim tarafimdan da cereyan edebilir...
Neyse...
Hürmetler efendim...
Saygilar...
Diyarbakirlisiniz... Güzel bir sehir... Orada 15 günlük bir kalmisligim var... Müslümanlara selam olsun...

Sadece Efendimiden duyanları yapman ne kadar güzel bi davranış kardeşim
Yani onun yaptıklarını ve dediklerinin aynısını yapıyorsunuz
ama yukarda verdiğim hadis-i şeriflere bakın onun bunlarla ilgili dedikleri var
sende bende din kardeşiyiz bazen anlaşmazlıklar olabilir
niyetin ne dememi yanlış anlama
bişeyi ima etmeye çalışmadım