1 Şubat 2013 Dostlara teşekkür mesajı

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Öncelikle son öğrendiğim bilgiyi aktarmak istiyorum.

Namaz kılmayanlar için üzücü bir haber. Başkalarının duası onlara geçerli değil. Onların ettiği dua da geçerli değil. Hadis te de denildiği gibi Namaz dinin direğidir. Dualarımızın kabulu için namazlarımızı kılalım ve hem yaptığımız hemde duaya ihtiyacımız olduğunda bizlere dua edenlerin dualarının geçerli olması için en çok önemli bir husus...

Her insanın olduğu gibi bilmediğimiz belki sizlerin de derdi bir sıkıntısı var. Belki sizde yok yakın etrafınızda olanların var. Biz bunları bilmiyoruz.
Etrafımızda en yakınlarımız arasında borçlu olan ödemeye çalışan, hasta olan şifa bulmak isteyen, evlat sahibi olamayıp olmak isteyen bir çok yakınımız var.
Hepimiz bunları biliyoruz aslında...
İster istemez bu hayatı yaşarken gözümüzün önünde görüpte görmemezlikten geldiğimiz bir çok insanlar var.

Bazen düşünüyoruz değil mi?
Namaz kılanları kılmayanları, amaaan kılsam ne olacak ki yada kılanlar hakkında kafalarımız zaman zaman karışık oluyor.
Bir çoğumuz çevremizi eleştiririz. Aslında eleştirirken kendimizi de içine dahil etmeliyiz. Ben nasıl bir insanım demeliyiz.

Belki iyi bireyleriz belki de kendimizin kusurlarını göremeyecek kadar körüz.
Bir çok insanın elinde olmayan imkanlara sahip olduğumuzu aslında unutuyoruz. Bir çokları da bizlerde olan imkanlara özenmeye çalışıyor.

Ben bu mesajı sizlere gönderen bir makine değil bir insan. Biz de siz gibiyiz hatta sizden bir farkımız da yok.
Bir çok Müslüman İslamı nasıl yaşayacağını dahi bilmiyor hatta bizde zaman zaman takılıyoruz değil mi?
Mezarlığa girerken nasıl selam vereceğimizi bile bilmiyoruz belki bilenler vardır. Namaz kılarken sağa sola bakan nice insanlar var.
Orucun nasıl bozulduğunu bilmeyenler.
Cenaze olduğu zaman yıkanmadan acaba Kur'an okunur mu diye sorguladık mı kendimize yada başımıza geldi mi?
Böyle bir hadise olduğu zaman hep başkalarının Kur'an okumasını m bekleriz. Peki bu başkaları kimler?

Ya o başkaları olmasaydı cenazelerimiz Kur'an sız mı defnedilecekti. Yada din görevlileri olmasa yıkanmadan mezara mı koyulacağız.

Aslında her Müslüman'ın bunları bilmesi gerekiyor olduğunu hepimiz biliyoruz.

Üniversite de okurken 21 yaşında idim. Böyle bir web sayfasını 21 yaşında açmıştım. Aradan 8 yıl geçti. O zamanlar kendime dert olmuştu. Babam din görevlisi idi ve babama dedim ki "baba ben senden önce ölmek istiyorum en azından beni sen yıkarsın" dedim. Babam da bir tokat attı bana. Malesef babamı üniversite okurken kaybettim vefaat etti. Camiyi cemaati gençleri çok seven bir insandı. Gazi üniversitesinden mezun oldum.

Bende babam sağlığında iken üniversitede bir web sayfası kurdum. Tam 55 bin chat bağımlısını chatten ekimizle olağanüstü çalışma ile kurtardık. Gençlere benimde kafama takılan sormak istediğim soruları web sayfasında yazarak paylaştım sordum. Sonra 63 bin üye oldu. Binlerce ziyaretcisi olan bir İslami site oldu.

Dursun Ali Erzincanlı, Reha Yeprem, Ömer Döngeloğlu, Mustafa Demirci, Nihat Hatipoğlu gibi isimlerle roportajlar yaptım. Onlardan sizlere selamlar getirdim.

Bugün yüz binlerce ziyaretçimiz var. Sadece biz değil hepimiz sizler ve sizlerin etrafındakiler hep beraber hizmet edebiliriz.

Dostlarımız düşmanlarımız oldu.
Bunları neden aktarıyorum?
Benim sizlerden hiç bir farkım yok, tek farkım girişimci olup hayatımda karşılaştığım engelleri not edip bu soruları başkalarının da arayacağını düşünerek forum da konular açtım.
Sadece kendim değil başkalarına da öğretici olacak şekilde paylaştım.

Allah Müslüman kardeşlerimizin dualarını kabul eylesin.

Gelin hep beraber paylaşımlarda bulunalım.
Gelin birlikten kuvvet doğar misali hizmet edelim.

İslamı hem öğrenelim hem öğretelim...
Başınızı şişirdiğim için özür dilerim.

www.İslam.info.tr

********** ALICI
(El-Emin)

Son düzenleme:

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Halit ÖZDÜZEN Hocam gönderilen maile verdiği cevap ailemle birlikte okuduk. Kendisinin ellerinden öpüyorum. Musade ettiği için cevabı buraya yerleştiriyorum.

Sayın Alıcı; gönderdiğiniz mesaj ve benimle paylaşımınıza teşekkür ederim. Ne kadar öğrenirsek de yine öğreneceğimiz çok şeyler var.Çünkü ilim Yüce Allah'ın( C.C.) El-Alim ve El-Allam sıfatlarından gelmektedir. Öğrendiklerinizle yetinmeyip yeni arayışlara girdiğinizde önceden öğren-diklerimizin denizin üzerindeki köpük mesabesinde olduğunu, daha denizde çok şeyler saklı olduğunu öğreneceğiz. Herkes denize girer ancak dalgıçlar özel ekipmanla çok derinlere daldıkları için ondan inci mercan ve değerli batık hazineler çıkarırlar.

Gayret ve çabanızı kutlarım; fakat daha gideceğimiz çok mesafe var.Yüce Rabbim Kendi yoluna hizmet edenleri mükafatsız bırakmaz,ancak bize düşen hizmetimizde mükafat beklememektir. Yabancılar ve ücretli işçiler ancak karşılık bekleyerek hizmet ederler. Müminler hanenin ev halkı oldukarı için neden ücert ve mükafat beklentisinde olsunlar .Hizmet ancak O yüce Yarattcının rızsını kazanmak içindir. "Kul la eselüküm ecren" diye başlayan "De ki sizden bir ücret ve kükafat beklemiyorum yalnızca yakınlıkları sevin diyorum" diyen ayetMümine rehber olmalıdır. "Yakınlıkları sevin" talebinin izahı ise oldukça derin yalnız şu kadarını söleyelim ilahi aşkın anahtarı da bu cümlede...

Müminin hedefi ve Namaz konusunda kaleme aldığım ," Müminin Hedefi Salat'ı Daimuna Ulaşmaktır." makalemi (İşaallah siteye göndermiş-lerdir) tekrar okursanız, aradığınız bazı soruların cevabını bulacağınızı düşünüyorum.

Duaya gelince biz, bütün ibadetlerimizn sonunda dua bekleyen ( Rabbimizden hidayet bekleyenlere) dua ediyoruz. Her cuma gecesi ve Mübarek gecelerdde de topluca genel dua etmeye çalışıyoruz. Bir kimseye duann etkili olabilmesi için tövbe etmesi gerekmektedir. Tövbe etmeden dua beklemek vücudu sapasağlam olduğu halde ,dilenen insanın sadaka istemesi gibidir. İnsanlar birşeyler verirler ama içlerine sinerek vermedikler için o paranın o şahsa fazla hayrı olmaz. Töbeye gelince Arif zatlar tövbenin makbul olanının bir daha günaha dönmemek üzere yapılan tövbe olduğunu bunun da " Nasuh tevbesi" olduğunu belirtirler. yoka her namazdan sonra istiğfar ediyoruz ancak bunu sadece dilde kalıyor. Çoğumuz yaptıklarımız tövbe ve istiğfarın farkında dahi değiliz.Ad yerini bulsun diye yapmaktayız.....

Müslüman Mahallesindeki bazı güzel kalem tutan ve ağzı laf yapan değerli yazarlarımızla röpörtajlar yaptığınızı belirtiyorsunuz Allah onlardan da sizden de razı olsun. Söyleyeceklerim bu değerli insanlara ilgili değil onlar tenzih ederim- yapacağınız söyleşiler ve yayınlayacğınız görüş ve düşüncelerin Maişetini(geçimini) Din'den sağlayanlarla ve siyasi rant elde etmek isteyenlerle değil geçimini emeğiyle başka alanlardan sağlayanları seçmenizde yarar var.Bu kıstasa da bu güne kadar riayet ettiğinizi düşünüyorum.(biraz daha özen göstermeniz için söyledim)

Bizim kuşak bilşim özürlü olduğu için e- posta ve İnternetin yardımından yeterince yararlanamıyorum..Yazdıklarım makale ve denemelerin ne kadarı size ulaşabiliyor ve siz hangilerini yayınlayıp hangilerini ayıklıyorsunuz araştırmadım. Yine de hakkımızda olumlu düşünmenize sevindim.Yüce Rabbimde sizin hakkınızda olumlu düşünsün.

Size sitedekiyle değiştirmeniz için özgeçmişimin son şeklini höndermeye çalıştım "mail"le beceremedim bu cevabi yazımda gönderiyorum beni resmim ve kitapların resimler çıkmadı. Onları Yahoo ve Gogul'un "Halit Özdüzen" görselinden sağlayıp yapıştırabilirsiniz. Ayrıca kipap arka yazılarıda burada düzensiz onlarıda düzenlemeyi beceremedim. Size zahmet düzenleyerek yayınlarsanız mutlu olurum. Yüce Mevlam sizin de noksanlarınızı düzeltsin.Bir Ağabeyiniz olrak umarım sizden çok şey istemedim yine de .hakkınızı helal edin

. Gerek nefsinizle meücedeleye enfüste ve afakta devam ederken . kaleminizle ve imkanlarınızla hizmete devam edin.Biz göremesekte sizler çok güzel günler göreceksiniz İnşaallah.

Son düzenleme:

El-Emin

Tecrübeli Üye
Administrator
Kıymetli üyelerimizden Ömer abi (Ömer rahmetli babamın adı bu arada) cevaben şöyle bir ileti göndermiş. Ellerinden öpüyorum kendisinin...

Çalışmalarınızada başarılar dilerim,Allah(c.c) yardımcınız olsun. Sizlere pek katılıp destek veremediğim halde beni hatırlayıp ,katılım ve desteklerimden dolayı teşekkür etmeniz beni üzdü ve sizlere karşı mahçup oldum. Sizlere daha çok katılıp destek olmak isterdim.Ancak zamanım ve sihatım buna pek elverşli değildi.Selam ve sevgilerimle.

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
Değerli kardeşim El-Emin,

Bizlere sunduğun Teşekkür mesajını ilgi ve tasdikle okudum, asıl bizler müteşekkiriz.
Allah c.c. razı olsun, sizler bütün emeği geçmiş arkadaşlarınızla birlikte en güzel niyetle ve dualarla bizlere bu mekanları açmış, istifademize sunmuş, binlerce müslümanın ufkunu genişletip, bilgilenerek kendilerini toparlamalarına vesile oldunuz mutlaka.

Hizmet yolunda çok engeller vardır, dikenler vardır, kimbilir neler yaşadınız, ne zorluklar çektiniz, kimi zaman maddi, kimi zaman bedeni, kimi zamanda zaman problemleri yaşadınız..
Ama Rabbimiz Teala dik yokuşları tırmanmanızı, dar geçitleri geçmenizi, uzun mesafeleri katetmenizi bütün engelleri aşmanızı nasib etti işte ve sonuç ortada.

Ben 2007 yılındaki üyeliğimden beri islamisohbet.gen.tr / son güzel ismi ile islam.info.tr 'de bazı nedenlerden dolayı üyeliğimde aktif olamadıysamda gönlüm burada oldu ve işte bu tür forumlardan burası kalmak istediğim evim oldu inşaAllah.

Burada benim en çok ilgimi çeken ve burada bulunma sebeblerimden birisi olan islam birliği ve kardeşliği, ümmet şuuru, müslümanların birlik ve beraberliğine verilen önemdir.
Bunun için zamanım elverdikçe davetinize katılmaya çalışıyorum ve çalışacağım inşaAllah.

İşte bütün bu cümlelerime Sayın Halit ÖZDÜZEN Hoca efendininde forum sitemiz ve sizinle ilgili tesbit, temenni ve görüşlerini eklersek başka eklenecek bir şey kalmıyor.

Mevlâm gani gani razı olsun

Selam ve Dua ile

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ziyaretçilerden Sorular

2
  • Cevaplanmamış Konu
Cevaplar
1
Görüntüleme
960
Ayşe Hatun